مراحل ثبت برند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  فرایند ثبت برند شامل چند مرحله میباشد . بعد از تکمیل مدارک ثبت علامت تجاری ؛ متقاضی محترم باید اظهارنامه خود را ثبت نموده این کار با مراجعه به سامانه ثبت اسناد و املاک کشور صورت میگیرد  و از اداره مالکیت صنعتی تقاضای ثبت برند نماید .سپس بعد از بررسی و تایید اظهارنامه توسط اداره ثبت شماره ای تحت عنوان شماره ی اظهارنامه به متقاضی داده میشود این شماره با سال شروع شده و منحصربفرد میباشد . سپس فرایند ثبت شروع میشود .

   

  در ابتدا باید هزینه ی رمز اظهارنامه ثبت علامت تجاری را پرداخت نمود سپس رمز را دریافت نموده و برای مراحل بعدی نگه داشته .

   

  مدارک لازم جهت ثبت نام و ثبت برند به شرح زیر است :

   

  کپی مدارک احراز هویت شخص حقیقی

  در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده است کپی کارت بازرگانی الزامی میباشد .

  کپی مدارک فعالیت ( از قبیل جواز تاسیس ، پروانه ساخت ، جواز کسب و…)

  کپی مدارک شناسایی و آخرین تغییرات شرکت

  مراحل ثبت بدین گونه میباشد که در صورت تایید کارشناسان و رئیس اداره مالکیت صنعتی و عدم اعتراض به نقص مدارک ؛ اجازه انتشار اگهی مربوط به ثبت علامت تجاری  صادر میگردد. ثبت برند و علامت تجاری امری اختیاری میباشد و لزومی در ثبت آن نمیباشد .

   

  هزینه های انتشار آگهی جدا از هزینه های ثبت میباشد و باید برای انتشار آگهی در روزنامه ی رسمی هزینه پرداخت کرد . طی مدت یک ماه اشخاص دیگر میتوانند با توجه به روزنامه ی رسمی اعتراض خود را به مراجع قضایی اعلام نمایند .

   

  اعتراضات در زمینه های زیر مورد قبول مراجع قضایی میباشد :

   

  اشخاصی که آن علامت تجاری برند تجاری آنها میباشند

  افرادی که برند آن برند شباهت نزدیکی با علامت تجاری آنها دارد . و ممکن است مشتریان علامت ها را با هم اشتباه بگیرند .

  در صورت عدم اعتراض اشخاص آگهی دوم نیز باید انتشار یابد و مالکیت 10 ساله به برند داده میشود . در این مدت هر گونه تشابه در ثبت برند های جدید با برند ثبت شده رد میگردد .  مراحل ثبت برند 

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 17 دی 1396 ساعت: 19:22
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها